Centrum poradenstva a prevencie

Materská škola spolupracuje s Centrom poradenstva a prevencie na Nevädzovej 7  v Bratislave.

Centrum poskytuje:
individuálnu a skupinovú psychologickú diagnostiku, psychoterapiu detí od narodenia do dospelosti a poradenstvo pre rodičov, zákonných zástupcov a pedagógov pri:

1. výchovných otázkach (súrodenecká žiarlivosť, detský vzdor, nejednotná výchova a pod.)
  2. adaptačných problémoch v školských kolektívnych zariadeniach
  3. posudzovaní školskej spôsobilosti detí pred vstupom do 1. ročníka ZŠ
  4. problémoch v učení a v správaní (špecifické vývinové poruchy učenia, poruchy aktivity a pozornosti)
  5. identifikovaní všeobecného intelektového nadania
  6. ťažkostiach v osobnostnom a emocionálnom vývine (problémy so spánkom, poruchy príjmu potravy a pod.)
  7. besedy s rodičmi detí MŠ na tému školskej spôsobilosti a stimulačný program pre deti.

Oddelenie psychologického poradenstva

Mgr. Gabriela Linczényiová