História

Prevádzka zariadenia Jasle -Materská škola na Západnej ulici sa datuje od 15. mája 1967 v novo vybudovanom bratislavskom sídlisku Ostredky.

Rokmi zariadenie postupne prechádzalo mnohými zmenami - zrušenie jaslí i zrušenie samotnej materskej školy.

Najväčším medzníkom v našej histórii je 1.september 2015, kedy sme získali štatút samostatného právneho subjektu Materská škola, Západná 2, ktorý patrí do siete škôl Ministerstva školstva.Našim zriaďovateľom je MÚ MČ Bratislava Ružinov.

V súčastnosti máme deväť tried s počtom detí 180.

Poskytujeme celodennú starostlivosť deťom od troch do šiestich rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou, pod dohľadom kvalifikovaného personálu, prostredníctvom školského vzdelávacieho programu, s výchovným jazykom slovenským.

Zámerom materskej školy je uľahčiť deťom plynulú adaptáciu na nové prostredie, zaradiť sa do kolektívu, kvalitne pripraviť deti na primárne vzdelávanie a život v spoločnosti.

Materská škola sa nachádza v tichom prostredí, plnom zelene v blízkosti Bioparku.

Riaditeľkou materskej školy je Barbora Buraľ.