Občianske združenie

Občianske združenie (ďalej označované len OZ) vzniklo 06.12.2007 registráciou na Ministerstve vnútra SR ako nepolitická, samostatná a nezávislá, nezisková organizácia.

Je to dobrovoľné združenie rodičov alebo iných zákonných zástupcov detí. V právnych vzťahoch vystupuje pod vlastným menom a nesie vlastnú zodpovednosť. Rešpektuje požiadavky zriaďovateľa a vedenia školy.

Združenie poskytuje škole materiálnu, finančnú, organizačnú a personálnu pomoc pri práci s deťmi.

Cieľom je spolupracovať s vedením školy, pedagogickými i nepedagogickým pracovníkmi a zabezpečiť - kvalitnú výchovu a vzdelávanie, vhodné bezpečné a estetické prostredie, ochranu práv detí na rešpektovanie osobnosti dieťaťa.

Združenie sa riadi schválenými stanovami /vedenie MŠ poskytne k nahliadnutiu/ a ustanoveniami príslušných zákonov.

Orgánmi OZ sú členská schôdza, výkonný výbor a revízna komisia.

Členstvo v tomto združení vzniká a obnovuje sa v každom novom školskom roku podpisom rodiča do zoznamu členov, ktorý je totožný s prezenčnou listinou 1.triedneho aktívu v novom školskom roku alebo zaplatením členského príspevku.

Názov: Združenie rodičov a priateľov Materskej školy Západná 2 Bratislava

Právna forma: Občianske združenie